Apie lauko darželius

vaiku-darzelis_azuolynas7Lauko darželio sąvoka Lietuvoje dar nauja ir ne visiems žinoma. Lauko darželis, tai iki mokyklinio ugdymo įstaiga vaikams nuo trejų iki šešerių metų, kurioje vaikai prižiūrimi lauke. Lauko darželyje vaikai nepriklausomai nuo oro sąlygų skatinami žaisti, tyrinėti ir pažinti natūralią lauko aplinką. Suaugusiųjų priežiūra lauko darželyje yra skirta padėti ir asistuoti vaikams, o ne jiems vadovauti.

Patalpų lauko darželiui prireikia tik higieniniams tikslams arba tuomet, kai oro sąlygos tampa pernelyg pavojingos. Lauko darželyje galioja posakis „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“.

Lauko darželio tikslas ugdyti vaikų smalsumą ir norą pažinti juos supančią aplinką, užmegzti ryšį tarp vaiko ir jį supančios gamtos. Lauko darželio filosofija leisti vaikams kuo didesnę dienos dalį praleisti lauke ir taip ugdyti natūralų mokymąsi. Žaisdami lauke vaikai skatina savo kūrybiškumą, vaizduotę, stambiąją ir smulkiąją motoriką. Buvimas lauke ramina ir subalansuoja energijos perteklių. Po dienos tyrinėjimų lauke jūsų vaikai giliau ir ramiau miegos.

Lauko darželis puiki išeitis, kuomet norite užauginti savo vaiką fiziškai aktyvų, žingeidų ir nelepų įvairioms sezoninėms ligoms, tai puiki vieta vaikui kuriam sėdėti uždarytam vaikų darželio grupėje yra tikra kančia.